12:37 h. Lunes, 15 de Octubre de 2018

Stadio Sport

Santiago de Compostela acolleu o Campionato Galego de Loitas Olímpicas

As instalacións do Pavillón municipal do Restollal de Santiago de Compostela, acolleron este pasado sábado o Campionato Galego júnior e escolar de Loitas Olímpicas

Stadio Sport  |  03 de Marzo de 2015 (01:12 h.)
Más acciones:

 

A Federación Galega de Loita en colaboración co Club de Loita Stellae de Santiago de Compostela organizaron este campionato Galego con un total de 158 inscricións para as categorías júnior e escolar, este campionato Galego perfilouse como un dos mais concorridos dos últimos anos. En total houbo 14 equipos que representaron as 4 provincias Galegas neste torneo de máximo nivel autonómico.

En total houbo 153 combates para dilucidar os campións Galegos júnior e escolar deste ano 2015. O Colexio Galego de Árbitros e Xuíces tubo un duro traballo para organizar unha competición deste tamaño, dividida nos tres tapices oficiais nos que se desenrolaron todas as probas.

Este campionato foi o primeiro filtro para seleccionar os deportistas que acudirán os campionatos de España representando a Galicia, o vindeiro sábado 28 de Marzo en Madrid.

Cabe destacar o aumento no número de deportistas femininas que acudiron, sendo Galicia un referente a nivel nacional nesta modalidade.

Por último, agradecer a inestimable colaboración do Concello de Santiago de Compostela, aberto sempre o deporte e que garante que esta competición puidera levarse a cabo. A Secretaría Xeral para o Deporte e a Deputación de Coruña, así como os patrocinadores colaboraron para que fose viable o evento.

 

 

CAMPIONATO GALEGO DE LOITAS OLIMPICAS JUNIOR – ESCOLAR  2015

 

Sábado 28/02/2015           Pavillón Municipal do Restollal (SANTIAGO)

 

 

CAMPIONATO GALEGO DE LOITA OLIMPICA JUNIOR 

 

 

Clasificacións individuais:

 

-  46-50 KG    OURO            ROBERTO DIAZ OROSA                CLUB DE LOITA VILALBA

 

-  55  KG         OURO            IVAN ALONSO VASALO                 CLUB DE LOITA SAN IGNACIO     PRATA            DENIS RIAL                                     CLUB DE LOITA EL CASTRO         BRONCE       JUAN M. CARRACEDO           CLUB DE LOITA SABARIS

BRONCE       CARLOS YOVANI                            CLUB DE LOITA VILALBA

QUINTO         WALTER ROSALES                         CLUB DE LOITA STELLAE

QUINTO         GABRIEL CARRACEDO                 CLUB DE LOITA EL CASTRO

 

           

 

-  60 KG          OURO            YURIY KUTAYEN                             CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO      PRATA            JOSE MARTINEZ                            CLUB DE LOITA STELLAE 

BRONCE       ALVARO CASTRO                         CLUB DE LOITA KELTOI

BRONCE       KEVIN CRUCES                              CLUB DE LOITA EL CASTRO

QUINTO         DIEGO SAAVEDRA                         CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

QUINTO         GABRIEL ROCHA                            CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

SEPTIMO      DANIEL VILAS                                  CLUB DE LOITA SABARIS

 

 

-  66  KG         OURO            IVAN GONZALEZ                             CLUB DE LOITA KUZUSHI

PRATA          CAIQUES DE MENECES                CLUB DE LOITA VILALBA

BRONCE       ARTURO CASCALLAR                    CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

BRONCE       JUAN SOBRINO                              CLUB DE LOITA PONTEVEDRA

 

 

- 74  KG          OURO            GINES MARTINEZ                           CLUB DE LOITA PONTEVEDRA                PRATA            BRUNO CARRACEDAS                 CLUB DE LOITA PONTEVEDRA

BRONCE       CRISTIAN PUMARES                      CLUB DE LOITA RABADE

BRONCE       JOSE GREGORIO VERA               CLUB DE LOITA STELLE

QUINTO         ABRAHAM QUINTAS                      CLUB DE LOITA SABARIS

QUINTO         JAVIER PEREZ                                CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

SEPTIMO      PAUL A. VILLAMARIN                     CLUB DE LOITA ATILA            

 

-  84  KG         OURO            NICOLAS PARADA                          CLUB DE LOITA SABARIS

PRATA          BRUNO FERREIRA                         CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

BRONCE       ANGEL CAMPO                               CLUB DE LOITA RABADE

 

-  96  KG         OURO            RAMON  MONASTERIO                 CLUB DE LOITA VILALBA

PRATA          DIEGO TORREIRO                          CLUB DE LOITA KELTOI

BRONCE       JUAN DE JESUS MACHADA         CLUB DE LOITA VILALBA

 

  - 96-120  KG    OURO            DIEGO IGLESIAS                             CLUB DE LOITA EL CASTRO

 

 

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA VILALBA
  2. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO                
  3. CLUB DE LOITA SABARIS
  4. CLUB DE LOITA CASTRO
  5. CLUB DE LOITA PONTEVEDRA
  6. CLUB DE LOITA STELLAE
  7. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO
  8. CLUB DE LOITA KELTOI
  9. CLUB DE LOITA RABADE

                 10º. CLUB DE LOITA KUZUSHI

                 11º. CLUB DE LOITA ATILA

                

    

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAMPIONATO GALEGO DE LOITA GRECORROMANA JUNIOR 

                                               

Clasificacións individuais:

 

-  46-50 KG    OURO            ROBERTO DIAZ OROSA                CLUB DE LOITA VILALBA

 

-  55  KG         OURO            IVAN ALONSO VASALO                 CLUB DE LOITA SAN IGNACIO     PRATA            CARLOS YOVANI                            CLUB DE LOITA VILALBA  

 

-  60 KG          OURO            YURIY KUTAYEN                             CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO      PRATA            ALVARO CASTRO                         CLUB DE LOITA KELTOI

BRONCE       GABRIEL ROCHA                            CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

 

-  66  KG         OURO            IVAN GONZALEZ                             CLUB DE LOITA KUZUSHI

PRATA          CAIQUES DE MENECES                CLUB DE LOITA VILALBA

 

- 74  KG          OURO            BRUNO CARRACEDAS                  CLUB DE LOITA PONTEVEDRA                PRATA            JOSE GREGORIO VERA               CLUB DE LOITA STELLE

BRONCE       CRISTIAN PUMARES                      CLUB DE LOITA RABADE

 

-  84  KG         OURO            ANGEL CAMPO                               CLUB DE LOITA RABADE

PRATA          BRUNO FERREIRA                         CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

 

-  96  KG         OURO            DIEGO TORREIRO                          CLUB DE LOITA KELTOI

PRATA          RAMON MONASTERIO                  CLUB DE LOITA VILALBA

BRONCE       JUAN DE JESUS MACHADA         CLUB DE LOITA VILALBA

           

 

  - 96-120  KG    OURO            DIEGO IGLESIAS                             CLUB DE LOITA EL CASTRO

 

 

 

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA VILALBA
  2. CLUB DE LOITA KELTOI               
  3. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO
  4. CLUB DE LOITA PONTEVEDRA
  5. CLUB DE LOITA RABADE
  6. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO
  7. CLUB DE LOITA KUZUSHI
  8. CLUB DE LOITA CASTRO
  9. CLUB DE LOITA STELLAE

 

           

 

 

CAMPIONATO GALEGO DE LOITA FEMININA  JUNIOR 

 

Clasificacións individuais:

 

-  40-44 KG    OURO            CRISTINA ALVES                 CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

                                                          

- 48 KG           OURO            ERICA PEREZ                      CLUB DE LOITA KELTOI

                        PRATA          LAURA PENA                                   CLUB DE LOITA RABADE             

 

-  51 KG          OURO            ANDREA LOPEZ                  CLUB DE LOITA SAN IGNACIO                             PRATA            AGUEDA IGLESIAS             CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO         

 

- 55  KG          OURO            CARMEN SALGADO                       CLUB DE LOITA PONTEVEDRA

                                  

- 59  KG          OURO            NEREA  PAMPIN                  CLUB DE LOITA KELTOI

                       

- 63  KG          OURO            LIDIA PEREZ                        CLUB DE LOITA PONTEVEDRA                PRATA            IRIS MIGUELEZ                    CLUB DE LOITA KELTOI                 BRONCE       IRIS L. CEPEDA                        CLUB DE LOITA STELLAE 

 

- 67  KG          OURO            JUDIT VARELA                     CLUB DE LOITA KELTOI                 PRATA          XELA DAFAUCE                 CLUB DE LOITA SAN IGNACIO                 BRONCE       MARTA REY                         CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

 

- 67-72 KG     OURO            LAURA COVELO                 CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

                        PRATA          CARMEN FERREIRA           CLUB DE LOITA SAN IGNACIO   

                                  

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA KELTOI    
  2. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO
  3. CLUB DE LOITA PONTEVEDRA
  4. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO         
  5. CLUB DE LOITA RABADE
  6. CLUB DE LOITA STELLAE

 

 

 

 

 

CAMPIONATO GALEGO ESCOLAR  MASCULINO LOITA OLIMPICA

 

Clasificacións individuais:

 

-  29-32 KG    OURO                        HARLIN JOSE TEJADA                   CLUB LOITA SAN IGNACIO

 

-  35  KG         OURO            YAGO BERMEJO                            CLUB DE LOITA  KUZUSHI

                        PRATA          ANGEL SIMON COSTAS                CLUB DE LOITA  KUZUSHI

 

- 38 KG           OURO                        EDGAR ACUÑA                               CLUB DE LOITA KUZUSHI

                        PRATA          JOAN LUCAS RODRIGEZ              CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

BRONCE       YASSINE FOUZI                              CLUB DE LOITA KELTOI

 

-  42  KG         OURO            VLADISLAV ZERNOV                      CLUB DE LOITA STELLAE

PRATA          MARIO TRIQUEL                             CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

 

-  47  KG         OURO            ANXO UNZAL                                               CLUB DE LOITA SABARIS

PRATA          BRAIS DOMINGUEZ                                   CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

 

-  53 KG          OURO            MATIAS RAJO                                  CLUB DE LOITA SABARIS

PRATA          MIGUEL VILLAMOR                        CLUB DE LOITA AYUDE

BRONCE       KAEL RODRIGUEZ                          CLUB DE LOITA ATILA

 

-  59 KG          OURO            DIEGO OTERO                                CLUB DE LOITA SABARIS

PRATA          CARLOS GARCIA                            CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

BRONCE       AARON BELLO                                 CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

BRONCE       SAUL GONZALEZ                            CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO      QUINTO            JAIME LOPEZ                                  CLUB DE LOITA KELTOI

QUINTO         CRISTOPHER PINARES                 CLUB DE LOITA KELTOI

                        QUINTO         FRANCISCO MEJUTO                    CLUB DE LOITA AYUDE

 

-  66 KG          OURO            RAFAEL ALVAREZ                          CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

PRATA          SANTIAGO SANCHEZ                    CLUB DE LOITA KELTOI

BRONCE       ADRIAN GONZALEZ                                  CLUB DE LOITA KUZUSHI

BRONCE       YERAI RODRIGUEZ                                    CLUB DE LOITA KUZUSHI

QUINTO         IVAN TURKAN                                  CLUB DE LOITA KUZUSHI

 

 

-  73 KG          OURO            SERGIO VIDAL                                CLUB DE LOITA STELLAE

PRATA          BRAIS GUERRA                              CLUB DE LOITA STELLAE

BRONCE       ANGEL GONZALEZ                         CLUB DE LOITA KUZUSHI

BRONCE       ANTONIO ALVES                             CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

 

 

 

-  73-85 KG    OURO            IAGO LOPEZ                                    CLUB DE LOITA VILALBA

PRATA          XAVIER ALCALA                              CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

 

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO
  2. CLUB DE LOITA KUZUSHI
  3. CLUB DE LOITA SABARIS
  4. CLUB DE LOITA KELTOI
  5. CLUB DE LOITA STELLAE
  6. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO
  7. CLUB DE LOITA ESCUELA AYUDE
  8. CLUB DE LOITA VILALBA
  9. CLUB DE LOITA ATILA

 

 

 

                

CAMPIONATO GALEGO ESCOLAR  MASCULINO LOITA GRECORROMANA

 

Clasificacións individuais:

 

 

-  35  KG         OURO            YAGO BERMEJO                            CLUB DE LOITA  KUZUSHI

                       

 

- 38 KG           OURO                        EDGAR ACUÑA                               CLUB DE LOITA KUZUSHI

                        PRATA          XOAN LUCAS RODRIGEZ              CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

BRONCE       YASSINE FOUZI                              CLUB DE LOITA KELTOI

 

-  53 KG          OURO            MIGUEL VILLAMOR                        CLUB DE LOITA AYUDE

PRATA          KAEL RODRIGUEZ                          CLUB DE LOITA ATILA

 

-  59 KG          OURO            CARLOS GARCIA                            CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

PRATA          SAUL GONZALEZ                            CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO BRONCE            FRANCISCO MEJUTO                    CLUB DE LOITA AYUDE

BRONCE       CRISTOPHER PINARES                 CLUB DE LOITA KELTOI

QUINTO         JAIME LOPEZ                                  CLUB DE LOITA KELTOI

 

-  66 KG          OURO            RAFAEL ALVAREZ                          CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

PRATA          ADRIAN GONZALEZ                                  CLUB DE LOITA KUZUSHI

BRONCE       IVAN TURKAN                                  CLUB DE LOITA KUZUSHI

BRONCE       YERAI RODRIGUEZ                                    CLUB DE LOITA KUZUSHI

 

-  73 KG          OURO            ANGEL GONZALEZ                         CLUB DE LOITA KUZUSHI

PRATA          ANTONIO ALVES                             CLUB DE LOITA SAN IGANCIO

 

-  73-85 KG    OURO            IAGO LOPEZ                                    CLUB DE LOITA VILALBA

 

 

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA KUZUSHI
  2. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO    
  3. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO
  4. CLUB DE LOITA ESCUELA AYUDE
  5. CLUB DE LOITA VILALBA
  6. CLUB DE LOITA ATILA
  7. CLUB DE LOITA KELTOI

 

 

 

 

                                              

 

 

 

CAMPIONATO GALEGO ESCOLAR DE LOITA FEMININA 

 

Clasificacións individuais:

 

-  40  KG         OURO            CARLA RIVADULLA                         CLUB DE LOITA AYUDE    

 

- 48 KG           OURO            PAULA VALIÑO                                CLUB DE LOITA AYUDE

                        PRATA          JENIFER GONZALEZ                      CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO

BRONCE       RITA BRAVO                                   CLUB DE LOITA ATILA

 

-  52  KG         OURO            SABELA CABADO                           CLUB DE LOITA AYUDE    

 

-  57  KG         OURO            GEORGINA DIMITROVA                CLUB DE LOITA RABADE

                       

-  62 KG          OURO            UXIA BALADRON                            CLUB DE LOITA KUZUSHI

PRATA          IRIA CARRERA                                CLUB DE LOITA KUZUSHI

 

-  65-70 KG    OURO            CRISTINA RODRIGUEZ                  CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

                                   PRATA          ANA Mª CASCALLAR                      CLUB DE LOITA SAN IGNACIO

 

 

Clasificación equipos:                   

 

  1. CLUB DE LOITA ESCUELA AYUDE
  2. CLUB DE LOITA KUZUSHI
  3. CLUB DE LOITA SAN IGNACIO
  4. CLUB DE LOITA RABADE
  5. CLUB DE LOITA CIUDAD DE VIGO
  6. CLUB DE LOITA ATILA